Co to jest TRInO?

TRInO to Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację z mapą – kompasem, których głównym celem jest spędzanie czasu na poznawaniu w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc.

TRInO jest dla wszystkich, również do osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w wędrówkach z mapą.

TRInO polega na przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi (PK), którymi są różne obiekty stałe według dowolnie wybranej przez uczestnika trasy.


Swoją obecność na właściwym punkcie kontrolnym uczestnik potwierdza sam poprzez dokonanie odpowiedniego wpisu do karty startowej.


Potwierdzenie obecności przy punkcie PK odbywa się poprzez wpisanie odpowiedzi na zadane pytanie.

 

A może Geocaching? Czyli poszukiwanie skrytek!

Geocaching to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników.

Najczęściej zakłada się skrytki w atrakcyjnych turystycznie miejscach (zabytki, przyroda, historia). Liczy się też pomysł na zamaskowanie skrytki. Skrytki mogą być różnej wielkości – od malutkich pojemniczków mniejszych od naparstka po olbrzymie skrzynie mogące z powodzeniem pomieścić człowieka. Im więcej pomysłowości tym skrytka lepiej oceniana przez innych.

Czasami znalezienie końcowej skrzynki poprzedzone jest wykonaniem określonych zadań – np. zebranie informacji z innych miejsc lub rozwiązanie zadań logicznych. Zawsze jednak odnalezienie finałowego pojemnika odbywa się na podstawie współrzędnych geograficznych co wyróżnia geocaching od innych zabaw terenowych.